Můj lékař mi jen tak mimochodem oznámil,že mám parodontózu.Měl by ji léčit,mám navštívit parodontologa a co mohu udělat sama.Prosím o radu.
No, někdo by léčbu začít měl. Nejspíš váš zubař a pokud zjistí, že stav je již příliš vážný, tak by vás měl odeslat k parodontologovi a ten už bude vědět jak vám pomoci.
Další dotazy z kategorie
Je třeba zhotovit rtg snímek a zhodnotit jestli jak rozsáhlý je zánět pod zubem a jestli je šance tento zánět přes zub ošetřit a vyléčit. Pokud ne, je na místě resekce kořene a vyčistění ložiska zánětu chirurgickým postupem nebo extrakce zubu a jeho náhrada implantátem, můstkem nebo snímací náhradou. Kloktání šalvěje rozhodně nepomůže.
Pokud je výsledek na rtg uspokojivý a přesto přetrvávají obtíže tak doporučuji zhotovit pouze provizorní korunku a s definitivním protetickým ošetřením počkat 6 měsíců od plnění.
Pokud během této doby obtíže vymizí a kontrolní rtg bude vykazovat známky hojení už by nic nemělo bránit dokončení definitivní korunkou.
Každá stolička má minimálně dva kořeny. Jestli jste se dohodli, že je třeba je vytrhnou a jestli jste objednaná ke specialistovi na extrakci, ničeho se nebojte. S anestezií vás zákrok nebude bolet i když bude asi trochu nepříjemný a stomatochirurg si s extrakcí jistě poradí.
Problém, který popisujete je s největší pravděpodobností způsoben zánětem ,který již postoupil ze zubu do prostoru kolem hrotu zubního kořene. Návštěvu zubaři bych doporučil co nejdříve,protože jen on může diagnózu dalšími vyšetřeními potvrdit a v případě potvrzení diagnózy okamžitě zahájit léčbu.
Cena fixních rovnátek začíná asi někde kolem 5.000,- Kč za jednu čelist , ale podle typu aparátku se může vyšplhat až přes 100.000,-. Vždy před začátkem léčby je nutné stanovit si s ošetřujícím ortodontem jasný léčebný i finanční plán.